Wizyta w Centrum Nauki Kopernik - sala wystawowa, w tle grupa ludzi.

W dniach od 4.10 do 07.10.2018 roku p. Ż. Dydek wzięła udział w Międzynarodowym seminarium kontaktowym Math&Science w Warszawie organizowanym przez eTwinning Polska, Erasmus+ oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

W wydarzeniu wzięli udział nauczyciele z Armenii, Gruzji, Włoch, Łotwy, Mołdawii, Słowacji, Słowenii, Wielkiej Brytanii i Polski. W czasie konferencji odbyły się ciekawe szkolenia a także miała miejsce wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Głównym celem spotkania było zawiązanie międzynarodowego projektu. Nasza szkoła nawiązała projekt z Armenią, którego głównym celem jest zbudowanie dużego wiatraka z wiatraków komputerowych służących do chłodzenia procesora oraz dużego głośnika zbudowanego z wielu głośników komputerowych. Oby te projekty będą zasilane energią odnawialną. Szkoła biorąc udział w projekcie stała się członkiem społeczności eTwinning https://etwinning.pl/. W związku z tym bardzo prosimy o przynoszenie do sali 42 lub 43 do p. Ż.Dydek starych komputerów lub samych wiatraków komputerowych oraz nieużywanych starych głośników. Pamiętajcie, że w akcję i projekt może się włączyć każdy z Was!

Więcej: eTweening