Obchodów 100-lecia Niepodległości Polski w naszej szkole... ciąg dalszy.

Z tej okazji, w piątek, 9 listopada 2018 r., odbyła się uroczysta akademia. O godzinie 11.11, w ramach ogólnopolskiej akcji #RekordDlaNiepodległej,  gromko odśpiewaliśmy hymn narodowy(całe 4 zwrotki!). Wspominaliśmy trudną historię naszej ojczyzny poprzez obraz, poezję i piosenkę. Po nieco sentymentalnej części historyczno-muzyczno-poetyckiej, odbył się mini koncert: "Dla Niepodległej".

Uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły, " uzbrojeni" w przeróżne instrumenty dęte, rozkołysali społeczność szkolną zgromadzoną w auli. I tak rozbawieni, przy dźwiękach trąb, trąbek, saksofonów wyszliśmy na plac szkolny, aby wypuścić w niebo 100 biało-czerwonych balonów. Tak cieszyła się gliwicka "Budowlanka", że 100 lat temu odrodziła się wolna Polska - nasza ojczyzna.

Fotorelacja: 100. rocznica Odzyskania Niepodległości

Zobacz fragment występu: Stand by me