ciastka

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat.
Galileusz

Bawimy się już po raz 5! SU zaprasza do kolejnej akcji!

14 marca 2023 Światowy Dzień Matematyki.

Pokażmy, że matematyka jest wokół nas, że może wywołać uśmiech na twarzy i przynosić radość…Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach:

  • Klasy 1-3 Technikum- zapraszamy po 3 osoby z klasy (o lotnym umyśle- co wcale nie musi oznaczać dobrej oceny z matmy) do matematycznych potyczek.

Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania wymagają podstawowej wiedzy matematycznej - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Czekają atrakcyjne nagrody! Proszę zgłaszać chęć przystąpienia do konkursu jutro w sali 71

  • 14 marca to święto liczby π- wykonaj lapbooka zawierającego jak najwięcej wiadomości o liczbie pi
  • W dniu 14.03 w sali 71 na zgłoszone wcześniej drużyny będzie czekał konkurs „ Zainwestuj w matematykę” organizowany przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve , quiz matematyczny oraz konkurs wiedzy „1 z 10”
  • „Zrób sobie pi”- może upieczesz z ciasta, zrobisz haft, rzeźbę, biżuterię, filmik na tik-toka, matematycznego mema…przynieś do sali 71 lub wykonaj dobrej jakości zdjęcie.

Na prace czekamy do 21.03. 2023 – zdjęcia proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą. W Konkursach mogą brać udział tylko te prace, które nie były nigdzie publikowane ani zgłoszone do innych konkursów, a pomysł zdjęcia nie został zapożyczony np. z podręcznika matematyki lub internetu. Każdy uczestnik dostarcza maksymalnie dwa zdjęcia, jednak nagroda zostanie przydzielona tylko za jedno – najlepsze. Powodzenia!!! Nagrody czekają!