Trzy puchary symbolizujące trzy miejsca na podium

rok szkolny 2021/2022

Gliwicki Laur Nauki

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Ogólnoprzedmiotowe

 Zawodowe

Sportowe


rok szkolny 2020/2021

Gliwicki Laur Nauki

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Sara Sommer kl. II ET i Łukasz Macioszek kl. III AT

Ogólnoprzedmiotowe

Anna Otworowska kl. IAT - 24. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym MULTITEST 2020

Sara Sommer  kl. IIET, Jakub Narloch kl. IIDT - udział w Olimpiadzie Geograficznej

Sandra Różańska kl. IIIBT - 17. miejsce w XVI Konkursie Językowym PWSZ w Raciborzu

Roxana Cuber kl. IAT - 12. miejsce, Sandra Różańska kl. III3BT - 17. miejsce, Klemens Czok kl. IBT - 16. miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego dla uczniów szkół średnich województwa śląskiego i województw ościennych PWSZ w Raciborzu

Anna Otworowska kl. IAT - 22. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Chemiczny CES

Tomasz Głogowski kl.  , Szymon Dudek kl.  - wyróżnienie w Konkursie WOMAI

Sara Sommer  kl. IIET - udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Odkrycie i reakcje chemiczne”

Zawodowe

Dominik Błach, Michał Malczyk, Łukasz Sójka - 2. miejsce w Gliwicach w Konkursie Friendly Competition

Szymon Łyżwa, Łukasz Sójka - 2. miejsce w zawodach okręgowych, 13. miejsce w finale Olimpiady budowlanej „Buduj z Pasją”

Sportowe

Piłka nożna Chłopców - Mistrzostwa Gliwic Szkół Ponadgimnazjalnych - ORLIK - 1 miejsce w grupie C

Piontek Oliver,Starkman Andrzej, Niesler Mateusz, Zwadło Tomasz, Jędrzejewski Michał, Szwedka Jakub, Laksa Sebastian, Kobier Wojciech, Adamski Adam, Sadło Szymon

Wojewódzka Licealiada w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Chłopców - 3. miejsce

Kaczor Kacper, Łyżwa Szymon, Sójka Łukasz, Wroniszewski Dominik, Czub Mateusz,Isakiewicz Kacper, Starkman Andrzej, Kucharczyk Jakub, Dudek Szymon, Loś Łukasz, Cieśla Dawid, Kramarczyk Kamil, Figiel Kamil, Karpowicz Dawid, Wójcik Mikołaj

Licealiada w tenisie Stołowym Chłopców - 3. miejsce

Adam Kulik, Szymon Sadło, Oliver Piontek


rok szkolny 2019/2020

Gliwicki Laur Nauki

Tomasz Muskała kl. IV CT - finalista IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Tomasz Muskała kl. IV CT

Ogólnoprzedmiotowe

Laura Bednorz - II miejsce IX Edycji Konkursu Poezji Śpiewanej dla uczniów szkół średnich

Adam Kulik - wyróżnienie w konkursie Śląsk – Moja Mała Ojczyzna

Pierończyk Paulina 3bT, Rzadkosz Mateusz 2BS - Awans do etapu regionalnego XXVIII Olimpiady "Promocji zdrowego Stylu Życia"

Zawodowe

 

Sportowe

- V miejsce w Mistrzostwach Gliwic Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym - Adam Kulik II AT, Kacper Knopik I CT

- III miejsce w gliwickim turnieju piłki nożnej Orliki 2019 - Patryk Marek, Damian Hadamek, Marcin Lesznar, Olivier Piontek, Jakub Szwedka, Sebastian Laksa, Tomasz Radzięta, Dawid Kołodziejczyk, Andrzej Starkman, Michał Jędrzejewski

 


rok szkolny 2018/2019

Gliwicki Laur Nauki

Oliwia Konopka  kl. II BT - stypendystka  Prezesa Rady Ministrów

Julia Szyguła absolwentka ZSB-C - laureatka XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Oliwia Konopka  kl. II BT

Ogólnoprzedmiotowe

Natalia Molenda kl. III BT oraz Sandra Różańska kl. I BT - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tęcza FOTO" - "Architektura w obiektywie"

Mateusz Antoniak, Marek Mika,  Paweł Wójtowicz kl. III CT 3. miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

- Wiktoria Rydzewska kl.I BT wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Grafikę Anyfaszystowską

- Maryna Vozna kl. II BT 9. miejsce w zawodach II stopnia (eliminacje okręgowe) 50. Olimpiady Języka Rosyjskiego

- Marek Mika kl. III CT - I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Językowo-Historycznym

- Agnieszka Jablonka kl IV BT - IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Językowo-Historycznym

Zawodowe

Mateusz Wiewióra, Jacek Skotnicki kl. III AT 9. miejsce w VIII Finale Centralnym Olimpiady Budowlanej "Buduj z Pasją"

Mateusz Wiewióra kl. III AT wyróżnienie Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej za najlepiej wykonaną część teoretyczną w IV Edycji Wojewódzkiego Konkursu "Młody Mistrz Budownictwa" 

-  Tomasz Muskała kl. III CT 2. miejsce w finale  IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

-  Maciej Mondry kl. IV CT 13. miejsce w etapie regionalnym w IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

Jacek Skotnicki i Mateusz Wiewióra kl. III AT 3. miejsce w Olimpiadzie Budowlanej "Buduj z pasją"

-  Michał Dobrzyniecki i Mateusz Wiewióra kl. III AT 5. miejsce w Międzynarodowym Turnieju Budowlanym

 dwie drużyny składające się z uczniów kl. III CT znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn, na ponad 20 szkół średnich, VII Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych

Sportowe

- Szkolna Liga Lekkoatletyczna - II miejsce wśród gliwickich szkół ponadgimnazjalnych

IAT: Laksa Sebastian - 100m i sztafeta 4 x100, Nowak Michał -100m, Szczerzek Lukasz - sztafeta 4 x100, Więckowski Patryk - skok w dal,

IA branżowa: Mazur Piotr - 1500m, Metelski Paweł - pchnięcie kulą, Patynowski Michał - pchnięcie kulą,

IIAT: Kucharczyk Jakub 1500m

IIIAT: Gawełek Dominik - 400m, Maksymiec Adrian -100m i sztafeta 4 x100, Wiewióra Mateusz - skok w dal,

IIBT: Jaklowski Błażej – skok w dal i sztafeta 4 x100 ,

IIICT: Metelski Piotr – pchnięcie kulą,

IVCT: Kubacki Bartosz – 400m, Otworowski Tomasz – 400m,

- Zawody drużynowe w tenisie stołowym 

Reprezentacja ZSB-C zajęła miejsce 7-8 na 10 szkół

Adam Kulik I AT, Jakub Kołodziej I AT, Oliver Piontek II AT


rok szkolny  2017/2018

Ogólnoprzedmiotowe

XXV Tydzień Ziemi

Patrycja Wilk - III miejsce w konkursie na projekt znaczka pocztowego, konkurs został ogłoszony przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu z okazji XXV Tygodnia Ziemi

Gliwicki Laur Nauki

Julia Szyguła - finalistka XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Zawodowe

Międzyszkolny konkurs "Pomysł na krajobraz"  - III miejsce  Roksana Małyszko, Julia Pietruszka, Patrycja Sołtysek z kl. III BT 

Finał Centralny XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych - laureatką konkursu została Julia Szyguła

Olimpiada Budowlana "Buduj z Pasją" - do finału konkursu zakwalifikowali się Jacek Skotnicki i Michał Dobrzyniecki, 3 miejsce

Okręgowe XXXI edycji Olimpiady i Umiejętności Budowlanych w PSB - Julia Szyguła 3 miejsce i kwalifikacja do Finału Centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Finał XLVII edycja Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” - Patryk Pyznar 5 miejsce, Michał Bindas 6 miejsce

XLVII edycja Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” - do finału zakwalifikowali się: Michał Bindas 1 miejsce i Patryk Pyznar 11 miejsce

 

III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej, eliminacje szkolne - do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Dorian Sadowczyk i Adrian

Sportowe 

Mistrzostwach Gliwic w koszykówce 3-osobowej 

Uczestnicy: Łukasz Cieciura, Jakub Domoń, Dawid Krupa oraz Filip Komornicki

Mistrzostwa Gliwic w piłce nożnej ORLIKI I miejsce

Uczestnicy: Patryk Sojka, Mateusz Małgowski, Grzegorz Duraj, Rafał Goldman, Paweł Pietruszewski, Adam Prokop, Adrian Drążek, Daniel Bartoszek, Roman Podgórski, Marek Patryk


rok szkolny 2016/2017

Ogólnoprzedmiotowe

VIII Konkurs poezji śpiewanej

Miejski konkurs, w którym  Bartłomiej Gadawski kl. IIIAZ, Justyna Hajduk, kl. IBT, Agata Szendzielorz kl. I BT otrzymali wyróżnienie

 

Konkurs Recytatorski

Miejski konkurs, w którym wyróżnienie otrzymali: Hanna Hylewicz kl. I BT, Natalia Jonecko kl. IBT, Natalia Kaczmarska kl. IBT, Jakub Melson kl. ICT

Gliwicki Laur Nauki

Patrycja Gralla  stypendystka Prezesa Rady Ministrów

Gliwicki Laur Nauki 

Aleksander Szten - finalista XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego

Gliwicki Laur Nauki 

Artur Wycik – zwycięzca Finału Centralnego XLV edycji Turnieju Budowlanego Złota Kielnia w kwalifikacji B.07 Wykonywanie robót posadzkarskich i okładzinowych

Zawodowe

Olimpiada budowlana BUDUJ z PASJĄ, Etap regionalny: Michał Chojnowski kl. III AZ Dawid Glogaza kl. II AT, Drużynowo 2 miejsce

VI Międzynarodowy Turniej Budowlany, Racibórz: Mateusz Kwaśniok kl. III AT, Marcin Wycisk kl. III AT, Drużynowo 4 miejsce

Turniej Budowlany ZŁOTA KIELNIA kwalifikacja B.18 Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich, Etap regionalny: Michał Bindas kl. II AZ, Patryk Pyznar kl. IIAZ, miejsce 23 i 26, na 41 uczestników

Turniej Budowlany ZŁOTA KIELNIA, kwalifikacja B.07 Wykonywanie robót posadzkarskich i okładzinowych,: Tomasz Spratek kl. III AZ, Michał Chojnowski kl. IIIAZ, miejsce 37 i miejsce 29, Na 59 uczestników

Turniej Budowlany ZŁOTA KIELNIA, kwalifikacja B.06 Wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich, Etap regionalny: Damian Lisok kl. III AZ, Paweł Fuchs kl. IIIAZ, miejsce 10 i 16, Na 77 uczestników

Turniej Budowlany, ZŁOTA KIELNIA, kwalifikacja B.05 Montaż systemów suchej zabudowy, Etap regionalny, Samp Jan kl. II Az, miejsce 41 na 88 uczestników

Olimpiada Geodezyjna SGP, etap szkolny

Poznaj Swoje Prawa w Pracy organizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach, regionalny, Konrad Antoniak kl. III AT, Julia Szyguła kl. III AT

II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce odnawialnej, Etap okręgowy, Bartłomiej Dobrowolski kl. IV CT

XXX edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych - finalistka Julia Szyguła  

 

IV Turniej Maszyn Wiatrowych,

Etap regionalny: Roland Surażyński, Patryk Tomaszewski, Sylwester Koneszko, Krzysztof Babula, Szymon Franc, Robert Głębocki, Dawid Golbik, Patryk Jasiaczek, Kamil Juszyński, Patryk Kraj, Jakub Melson, Tomasz Muskała, Bartłomiej Piasecki, Patryk Pytko, Samuel Wydra, Udział w eliminacjach regionalnych w Katowicach

 

Sportowe

Turniej piłki nożnej o puchar SASP – IV miejsce

Uczestnicy: Patryk Sojka, Patryk Rogala, Paweł Goncerzewicz, Rafał Fediak, Bartłomiej Jóźwik, Daniel Błach, Adrian Drążek, Arkadiusz Cuper, Rafał Goldman, Adam Prokop, Grzegorz Duraj, Mikołaj Nowakowski

Mistrzostwa Gliwic w piłce nożnej ORLIKI – IV miejsce

Uczestnicy: Patryk Sojka, Mateusz Małgowski, Grzegorz Duraj, Rafał Goldman, Dawid Bębnowicz, Paweł Pietruszewski, Adam Prokop, Marcin Wycisk, Adrian Drążek, Daniel Błach, Daniel Bartoszek

Gliwicka Liga pływacka o puchar Prezydenta m. Gliwice – II i IV miejsce

Uczestnicy: Patryk Stradomski

Mistrzostwa Gliwic w koszykówce street ball – V miejsce

Uczestnicy: Patryk Rachwalski, Emil Marczak, Bartłomiej Gadawski, Borys Kojder

Szkolna liga LA – V miejsce

Uczestnicy: Daniel Lisiecki, Damian Piela, Piotr Metelski, Bartłomiej Piasecki, Szymon Franz, Mateusz Antoniak, Paweł Metelski, Tomasz Otworowski, Roman Górecki, Daniel Bartoszek, Mateusz Małgowski

Mistrzostwa Gliwic Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców – III miejsce

Uczestnicy: Przemysław Zając, Rafał Sacher, Mateusz Kwaśniok, Sławomir Derbin, Filip Anioł, Adrian Garcorz, Marcin Wycisk, Adrian Przybytni, Patryk Zając