Nasza szkoła przystąpiła do projektu w ramach eTwinningu ze szkołą średnią z Olsztyna oraz szkołą z Armenii. Projekt nazywa się się "Second Life", a jego ideą jest to, aby nieużywanej, starej części komputera, jakiej jest wiatrak oraz nieużywanym i niedziałającym głośnikom komputerowym podarować drugie życie. Części te będą połączone w jeden duży wiatrak oraz jeden duży głośnik, który będziemy zasilać energią odnawialną. Celem pośrednim jest nawiązanie znajomości z uczniami z innej części Polski oraz innego kraju. W ramach projektu młodzież kontaktuje się ze sobą, wymienia opinie dotyczące realizacji budowy, rozmawia na temat ich życia codziennego w szkole oraz przesyła zdjęcia. Przewidywany termin zakończenia projektu to maj-czerwiec 2019 roku.
 
W związku z tym prosimy wszystkich uczniów, żeby przynosili nieużywane komputery lub same wiatraki z komputera oraz stare, nieużywane głośniki. Poinformujcie również o akcji swoich znajomych. Części przynoście do p. Z.Dydek do sali 43. 
 
Zapraszamy wszystkich do współpracy, która może okazać się również początkiem nawiązania nowych znajomości!