chłopak czyta książkę

Na grudniowe wieczory oraz na styczniowe ferie zimowe biblioteka szkolna pragnie polecić  książki ze świątecznym klimatem, których akcja w większym czy mniejszym stopniu toczy  się podczas świąt Bożego Narodzenia. Klasyka i nowości. Lekkie historie, które poruszają i wyciskają łzy z oczu, niekiedy też opowiadają o tym, co zapisane w przeszłości oraz...  magiczne.

Na kartach książek króluje świąteczna atmosfera i bożonarodzeniowa magia wywołująca błogość, wzruszenie i sporo refleksji.

Jeżeli komuś brakuje prawdziwej zimy – śnieżnej i mroźnej – odnajdzie ją na kartach powieści Londona i Curwooda. Bohaterami ich historii są zwierzęta i ludzie, mieszkańcy Alaski, zmagający się z bezlitosną przyrodą i dzikością własnej natury. Walcząc                       o przetrwanie, nieoczekiwanie spotykają przyjaźń, miłość i lojalność, które na zawsze odmienią ich życie.

Niezmiernie klimatyczną i momentami brutalną książką jest „Terror”. To opowieść pełna śniegu i arktycznego mrozu, rozgrywająca się na dalekiej Północy. Aż dreszcz przechodzi, gdy czyta się jedno z pierwszych zdań: „Temperatura wynosi minus pięćdziesiąt stopni Fahrenheita i szybko spada”.

Książki na święta i na ferie:

 

Alcott Louisa May – Małe kobietki

Arden Katherine – Niedźwiedź i słowik

Bowen James – Kot Bob i jego podarunek

Cameron W. Bruce – Psiego najlepszego czyli był sobie pies na święta

Curwood James Oliver – Łowcy wilków

Dickens Karol – Opowieść wigilijna

Grisham John – Ominąć święta

Helprin Mark – Zimowa opowieść

Kalicińska Małgorzata – Miłość nad rozlewiskiem

London Jack – Biały kieł

London Jack – Zew krwi

Musierowicz Małgorzata – Noelka

Podaruj mi miłość: 12 świątecznych opowiadań

Pratchett Terry – Sztuczna broda Świętego Mikołaja

Pratchett Terry – Zimistrz

Silver Josie – Jeden dzień w grudniu

Simmons Dan - Terror

                                                          

Wszystkie w/w książki znajdują się w zbiorach biblioteki szkolnej ZSB-C.