plakat WZW

Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2020/2021 do programu edukacyjnego "Podstępne WZW”. Organizatorami programu są Fundacja Gwiazda Nadziei oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach.

Celem przedsięwzięcia jest upowszechnienie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych wiedzy na temat wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, uświadomienie ryzyka zakażenia wirusami HBV i HCV oraz zagrożeń wynikających z zakażenia, wpojenie zasad profilaktyki w tym zakresie oraz pobudzenie do refleksji nad akceptacją osób już zakażonych.

W Zespole Szkół  Budowlano-Ceramicznych programem zostaną objęci uczniowie klas I-IV technikum oraz I-III szkoły branżowej. Realizacja programu będzie trwała od marca do maja br. 

docxRAMOWE_ZAŁOŻENIA_PROGRAMU_EDUKACYJNEGO.docx13.67 KB

pdfPLAKAT_WZW-1.pdf1.37 MB