Czerniak

W dniach 17-23 maja 2022 r. obchodzony jest XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka. Budowanie świadomości oraz zachęcanie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel towarzyszący temu wydarzeniu.

Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” razem z tegorocznymi ambasadorkami Marią Winiarską oraz Zofią Zborowoską-Wroną, zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Pamiętajmy, czerniak może pojawić się w każdym wieku, a profilaktyka zawsze ma sens i może mu zapobiec.
To niesłychanie ważne, ponieważ wcześnie wykryty jest uleczalny w niemal 100 procentach. Kluczem do sukcesu naszego i naszych bliskich jest właśnie znajomość czynników ryzyka zachorowania oraz jego charakterystycznych cech zawierających się w „czerniakowym abecadle”.

Film promocyjny znajduje się tu: link