Komenda Miejska Policji w Gliwicach  oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Gliwicach zorganizowały debatę społeczną dla młodzieży w ramach cyklu: "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ".Odbyła się ona 13 grudnia  w  ZSO nr 3, przy ul. Wróblewskiego 9. Przedmiotem dyskusji było pytanie "Czy czujesz się bezpiecznie w swoim otoczeniu?"

Nad odpowiedzią zastanawiali się uczniowie gliwickich szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III BT Agata Seta i Damian Kopeć. Młodzi ludzie mogli wyrazić swoje opinie i obawy oraz przedstawić własne propozycje działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa. W tych działaniach wspierani byli przez asp. szt. Anetę Sokallę i asp. szt. Katarzynę Wosik  z KMP Gliwice. Dyskusja była gorąca, a zaproponowane rozwiązania mają szanse być wcielone w życie.